Dilan Polat Soruşturması Arkadaşlarının da Başını Yakıyor: Mallarına El Konulan Nez Demir Ağlayarak İsyan Etti

Sosyal medyanın son dönemde en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi Dilan Polat. Lüks yaşantısıyla büyük bir takipçi kitlesi elde eden ve her şeyi göz önünde yaşayan Dilan Polat, son dönemde vergi kaçakçılığı ve benzeri pek çok suçtan yargılanıyor. Tüm malvarlığına el konulan Dilan Polat, arkadaşlarını da etkilemeye başladı. Eski ortağı Nez Demir sosyal medyada isyan etti.

Sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden Dilan Polat, son günlerde lüks yaşantısıyla değil “vergi kaçırma” ve “kara para aklama” iddialarıyla ortalığı kasıp kavuruyor.

Eşi Engin Polat ile birlikte göz önünde yaşadıkları lüks yaşantıları bir noktadan sonra farklı iddialara konu edinen Dilan Polat, kuyumculuk üzerinden kara para aklıyor oldukları iddialarıyla gündeme bomba gibi düşmüştü. Fenomen çift hakkında açılan soruşturmalar da işin içine girince bir süredir gündemde konuşulan tek konu Dilan-Engin Polat çifti oldu.

Diğer bir yandan haklarındaki iddialar bunlarla da sınırlı değil. Tetikçi tutarak birilerini tehdit etmelerinin dahi lafı geçiyor.

Akabinde ‘suç örgütü kurmak ve yönetmek’, ‘suç örgütü mensubu olmak’, ‘suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak’, ‘Vergi Usul Kanunu’na muhalefet’ gibi pek çok suçtan kendilerine soruşturma başlatıldı.

Biliyorsunuz işin içine sosyal medyada tanınan Avukat Feyza Altun da dahil oldu.

Dilan Polat’ın sahibi olduğu Rise & Shine markasına dair gerçekleri ortaya çıkaran, fason üretim olduğunu açıklayan Feyza Altun, Dilan Polat ve ablası Sıla Doğu ile kanlı bıçaklı olmuştu. Dilan Polat ve Sıla Doğu, avukat hakkında uzaklaştırma ve konuşma yasağı çıkartmıştı. Feyza Altun ise geçtiğimiz günlerde bahsi geçen kozmetik markasının ‘Klinik kısmı kapatıldı. Ürün satışı durduruldu.’ açıklamasını yapmıştı.

Aynı zamanda MASAK’ın hazırladığı raporun akabinde Dilan Polat ve Engin Polat’ın mal varlıklarına el konulduğu haberi gündeme bomba gibi düşmüştü.

Aynı zamanda çiftin yurt dışına çıkmasına da yasak getirildi. Polat çiftinin Dubai’ye kaçma gibi planları olduğu yine gündemde konuşulurken, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin açıklama yayınlayarak soruşturma kapsamında böyle bir durumun mümkün olmadığını beyan etti.

Dilan Polat soruşturması devam ederken, konu yalnızca Polat ailesi ile sınırlı kalmadı ve herkese sıçradı.

Bu isimlerden bir tanesi de Dilan Polat’ın eski ortaklarından biri olan sosyal medya fenomeni Nez Demir oldu. Üç yıl önce Dilan Polat’la ortak iş yapan, hatta bir dönem çok yakın dostu olan Nez Demir, soruşturma yüzünden kendisinin de kurban gittiğini paylaştı.

Tıpkı Dilan Polat gibi kendisine ait bir güzellik merkezi olan Nez Demir, yaşananlardan sonra kendi güzellik merkezine de soruşturma başlatıldığını ve mal varlığına el konulduğunu söyledi.

Eski yakın arkadaşı Dilan Polat’la açmış oldukları şirketi 3 yıl önce kapatmış olduklarını fakat başlatılan soruşturmada hem kendisinin hem babasının mal varlığına el konulduğunu söyleyen Nez Demir gözyaşları içinde isyan etti.

Eski ortaklığının başına iş açtığını ve arkadaş kurbanı olduğunu söyleyen Nez Demir “Bütün yetkililere rica ediyorum, beni gözaltına da alabilirler…” dedi.

‘Arkadaş kurbanıyım. Yeni şirketlerimin ismi geçen şirketlerle ilişkisi yok, 3 yıl önce olan ortaklıkta da bir sıkıntı yok. Devlet de diyor ki inceleyene kadar tedbirimi bir koyayım. Peki benim buradaki mağduriyetim ne olacak? Servetim yok, el koyulacak bir şeyim yok, böyle şeylerin içinde olmak bile onur kırıcı benim için. Ben bu incelemenin herkesten daha çok hızlı sonuçlandırılmasını istiyorum. Bana tedbir geldi 40 yıllık esnaf babama geldi, ben maaş ödüyorum, kira ödüyorum… Bütün yetkililere rica ediyorum, beni gözaltına da alabilirler, ifadeye de çağırabilirsiniz, koşa koşa gelirim lütfen.’

Nez Demir’in, Dilan Polat yüzünden mal varlığına el konulduğunu anlattığı o anlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x